electrolux yetkili servisi

P.tsi - C.tesi: 08:30 - 19:00​​​​​​​

dyson servisi

Kuyumcukent AVM No.27

Bahçelievler / İstanbul

Lider Servis Blog

Electrolux’ün Baş Tasarımcılığına Stefano Marzano Atandı

Baş Tasarımcılığa getirilen Stefano Marzano yeni görevinde Electrolux Grubu’nun tasarım lideri olacak. Bu sayede Electrolux pazara yenilikçi çözümler sunacak ve markanın yükselişini hızlandıracak.


Tüketici iç görüsünden hareket eden Electrolux’ün stratejisi yenilikçi ve düşünceli tasarım felsefesiyle üretilen ürünlere dayanıyor. Yeni baş tasarımcı Marzano’nun ekibe katılmasıyla Electrolux ürün geliştirmedeki biçimsel yapısını ‘Innovation Triangle’ (İnovasyon Üçgeni) olarak şekillendiriyor. Inovasyon Üçgen’i ürünün oluşturulmasında müşteri ve tüketicilere daha net odaklanarak ARGE, Pazarlama ve Tasarım’ın biraraya gelmesiyle oluşan sinerjidir. Bu sayede beyaz eşya devi pazara daha da uygun yenilikçi çözümler sunmayı hedefliyor. 

Electrolux Grup Başkanı ve CEO’su Keith McLoughlin atamayla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Stefano Marzano iş dünyasının once gelen tasarımcıları arasındadır ve kendisinin ekibimde yer almasından hem onur hem de gurur duyuyorum. Marzano’nun baş tasarımcılığa atanması Electrolux Grubu’ nun tarihi boyunca tasarıma verdiği önemin ve tasarımı AR-GE ve Pazarlama ile beraber innovasyonun kalbi olarak görmemizin bir kanıtıdır. Electrolux uzun zaman önce sadece üretime önem veren bir firma olmaktan çıktı ve gelişimini modern tüketici içgörüsüne odaklanarak sürdürüyor. Stefano Marzano’nun deneyimi ve kanıtlanmış yaratıcılığı  bu gelişime katkı sağlayacaktır.”

1950’de doğan Marzano, çalışma hayatının 20 yılını Royal Philips Electronics’in baş tasarımcı olarak geçirdi.  1998’e kadar Milano Domus Academy’de akademisyen olarak görev aldı. 1999 ­– 2001 yılları arasında Milano’daki Politecnico di Milano üniversitesi politeknik enstitüsünde misafir öğretim görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürdü. Aynı zamanda yazar da olan Stefano Marzano tasarımla ilgili bir çok kitabı kaleme aldı.

European Design Leadership Board (Avrupa Tasarım Liderlik Kurulu) üyesi olan Marzano, çeşitli tasarım okullarında danışma kurulu üyesi olarak yer alıyor.   Eindhoven Teknik Üniversitesi Endüstriyel  Tasarım Bölümü Başkanı ve THNK Amsterdam School of Creative Leadership’in kurucu dekanıdır. Roma’daki Sapienza ve Hong Kong’daki Polytechnic üniversitelerinden fahri doktora aldı.  2005’de Businessweek dergisince dünyanın 4 “En İyi Liderler: Yenilikçiler”inden biri olarak tanımlandı. 2001’de  World Technology Network tarafından Tasarım için Teknoloji ödülüne layık görüldü.

Electrolux’ün yeni Baş Tasarımcısı Stefano Marzano şunları söyledi:

“Electrolux’ün  geleneğine ve güçlü markalarına hayranım. Tüm değerlerini paylaşıyorum. Zorlu ve ilham veren yolculuğunda şirkete ve grup yönetimine katıldığım için gurur duyuyorum. Inovasyon Üçgen’i ile çalışarak dünyanın dört bir yanındaki müşterilerin ve tüketicilerin hayatlarını değiştirecek yenilikler yaratacağım için heyecanlıyım.”

Electrolux’ün dünyanın çeşitli ülkelerinde 7 adet tasarım merkezi bulunyor. İsveç’in Stokholm şehrindeki ana merkezle koordineli olarak çalışan endüstriyel tasarım merkezleri Kuzey Afrika, Brezilya, İtalya, Singapur ve Avustralya’da yer alıyor.

Global Tasarım Kıdemli Başkan Yardımcısı Henrik Otto mevcut görevini Marzano’ya raporlama yaparak sürdürmeye devam edecek.

www.electrolux.com/design adresinden Stefano Marzano, Electrolux ve tasarım hakkında bilgi alabilirsiniz.